Wpadka Volvo? Nie tym razem

Z czym kojarzy się Wam marka Volvo? Dla większości to po prostu eleganckie, szwedzkie samochody, które swoim designem potrafią zawstydzić niemiecką konkurencję. Tymczasem jednak nasi sąsiedzi z drugiej strony Bałtyku potrafią zaskoczyć tym, jak bardzo często zdarzają się im różnego rodzaju wpadki.

Volvo = bezpieczeństwo

Jedno z najbardziej oczywistych skojarzeń. Samochody ze Skandynawii niemalże od zawsze kojarzyły się nie tylko z solidnym wykonaniem, ale także niesamowicie wysokim poziomem bezpieczeństwa. W zasadzie, Volvo jako jeden z pierwszych producentów zaczął oferować seryjnie montowane poduszki powietrzne w swoich samochodach, by o napinaczach pasów nawet nie wspomnieć.

Cieniem położyła się jednak drobna afera, która miała miejsce w 2010. To właśnie wtedy, przy okazji prezentacji najnowszego sedana szwedzkiej marki miała miejsce spektakularna wpadka. Zresztą, zobaczcie sami:

Jak widać na powyższym filmie, rozpędzony sedan rozbija się o betonową przeszkodę. Cały problem polega na tym, że owa wpadka miała miejsce w trakcie zamkniętego pokazu, podczas którego Szwedzi chcieli zaprezentować dziennikarzom motoryzacyjnym z całego świata działanie systemu awaryjnego hamowania. Jak na ironię, akurat wtedy to nie zadziałało!wpadka volvo

Trzeba jednak oddać Volvo sprawiedliwość. Choć na całym świecie sprzedały się od tamtej pory setki tysięcy modelu S60, to praktycznie nie było zgłoszeń o wadliwym działaniu owych systemów. A trzeba przyznać, że nawet najdrobniejsza stłuczka spowodowana przez nieprawidłową pracę systemu awaryjnego hamowania byłaby bezlitośnie wyśmiana przez cały motoryzacyjny świat!

Auta Volvo – czy warto kupić?

Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo – na pewno! Design? Również – samochody marki ze Szwecji zdecydowanie odróżniają się od swojej niemieckiej konkurencji. Są niebanalne, a jednocześnie przyciągają wzrok swoją bezkompromisową elegancją. I trzeba przyznać, że w dziedzinie designu Szwedzi od lat trzymają bardzo wysoki poziom. Praktycznie niedościgniony przez innych producentów.

Wpadka Volvo w Polsce?

Powyższy filmik pochodzi z USA. A czy wiecie o tym, że Volvo mało nie zaliczyło drobnej wpadki (tym razem marketingowej) również w Polsce? O co chodziło przeczytacie tutaj: https://besty.pl/3682713 

Dodaj komentarz