Czy warto pojechać do Rosji?

Z okazji zbliżających się wielkimi krokami mistrzostw świata w piłce nożnej warto powiedzieć kilka słów o Rosji. Kraju, który u wielu Polaków wzbudza przerażenie pomieszane z podziwem. Jednak biorąc pod uwagę fakt, jak wielu kierowców zapewne tam się wybierze z okazji mistrzostw, warto powiedzieć kilka słów. 

Czy Rosja jest krajem bezpiecznym dla kierowców? Absolutnie tak. Historie o tym, że kradzione są tam samochody z polskimi rejestracjami są nieprawdziwe. Oczywiście, ryzyko kradzieży istnieje, natomiast nie jest przesądzone, że łupem padnie akurat samochód na obcych rejestracjach.

Kolejna kwestia to drogi. Rzeczywiście, stan niektórych tras nie jest najlepszy, ale poruszając się pomiędzy miastami w których odbędą się mecze raczej nie ryzykujemy urwania zawieszenia.  

Co z policją? Można założyć, że w trakcie mistrzostw raczej nie powinna przesadnie „łowić” obcokrajowców. Owszem, lepiej przestrzegać przepisów, a nawet jeżeli dojdzie do zatrzymania, to raczej grzecznie poddać się całej procedurze kontroli niż na siłę udowadniać swoją rację (zwłaszcza, gdy jej nie mamy). 

Dodaj komentarz