SUV – kto powinien przemyśleć jego zakup?

Obecnie SUVY znajdują się w standardowej ofercie każdego znanego producenta samochodów. Na rynku wciąż pojawiają się nowe modele wyposażone w szereg innowacyjnych rozwiązań, które zapewniają nie tylko komfort w czasie jazdy, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. Nowoczesne SUVy cieszą się coraz większą popularnością i zainteresowaniem ze względu na szereg zalet.

SUV – co to znaczy?

Nazwa SUV to skrót od angielskich słów Sport Utility Vehicle, które oznaczają samochód sportowo-użytkowy. Pojazd stanowi połączenie auta terenowego i osobowego o wysokich zdolnościach terenowych. Zdaniem wielu specjalistów Suvy są bardziej komfortowym i cywilizowanym odpowiednikiem terenówki, przypominającym ją przede wszystkim kształtem nadwozia, dużym prześwitem i kołami oraz zazwyczaj dużymi rozmiarami. Współczesne modele coraz częściej jednak stają się eleganckimi i luksusowymi limuzynami, które doskonale radzą sobie w różnych warunkach. Nadwozie ma samonośną konstrukcję i jest pozbawione ram, dzięki czemu SUV-y są bardziej wytrzymałe podczas zderzeń.

Rodzaje SUV-ów

W ofercie poszczególnych producentów samochodów dostępne są SUVy w różnych rozmiarach i różnej, często wręcz zaskakującej stylistyce:

  • z napędem na jedną lub dwie osie,
  • wersje benzynowe, diesle, elektryczne, a nawet hybrydy.
  • proste konstrukcje lub modele luksusowe.

Na rynku motoryzacyjnym można kupić SUV-y

  • kompaktowe,
  • klasy średniej,
  • klasy premium.

Wybór SUV-ów jest ogromny, dlatego każdy znajdzie auto dostosowane do stylu życia, potrzeb, oczekiwań i możliwości finansowych.

Przestronne, komfortowe i bezpieczne

SUV-y uważane są obecnie za najbezpieczniejsze samochody na rynku – głównie ze względu na podwyższone zawieszenie. Kierowca siedzi 20 cm wyżej niż w aucie osobowym, dzięki czemu ma lepszą widoczność i może szybciej zareagować na zmieniającą się sytuację na drodze praktycznie w kazdych warunkach pogodowych. SUV-y mają dużo przestrzeni w środku pojemne bagażniki.  Zdecydowana większość SUVów została wyposażona w terenowe zawieszenie z napędem na cztery koła, z blokadą dyferencjału lub reduktorem. Należą do wygodnych i przestronnych samochodów, które zapewniają komfort i wygodę w czasie podróży nie tylko kierowcy, ale również wszystkim pasażerom. W nowoczesnych modelach można znaleźć między innymi automatyczną klimatyzację, system kontroli jakości powietrza, czujniki parkowania, oprogramowanie wspomagające hamowanie, ABS, ESP, panoramiczny dach, przyciemniane szyby i wiele innych.

Samochód dla każdego

Bogaty i szeroki wybór SUV-ów na współczesnym rynku sprawia, że każdy z pewnością znajdzie samochód dla siebie. Dzięki dużej przestrzeni w środki i pojemnemu bagażnikowi stanowi idealne rozwiązanie przede wszystkim dla kilkuosobowej rodziny, która lubi podróżować. SUV-y doskonale radzą sobie zarówno “trasie”, jak i w mieście.

Dodaj komentarz