Sprzedajesz samochód? Sprawdź, jak napisać ogłoszenie!

Od dłuższego czasu przymierzasz się do sprzedaży samochodu, ale nie wiesz, jak się za to zabrać? Zacznij od przygotowania ogłoszenia i opublikowania go w sieci. Podejdź do tematu poważnie, ponieważ od tego zależeć będzie, jak szybko uda Ci się znaleźć kupca. Przygotowaliśmy dla Ciebie garść cennych wskazów, jak skonstruować ogłoszenie o sprzedaży samochodu i co w nim zawrzeć, aby stało się swego rodzaju magnesem na zainteresowanych zakupem auta.

 

Wymyśl chwytliwy tytuł ogłoszenia

 

Nie tylko od zdjęcia głównego widniejącego w miniaturce, ale też od samego tytułu zależy, czy osoba, która go czyta, kliknie, aby dowiedzieć się więcej o sprzedawanym pojeździe. Postaraj się więc umieścić w nim najważniejsze informacje, które sam chciałbyś pozyskać. Będzie to na pewno marka, model czy rok produkcji. Unikaj używania pustych frazesów, które niewiele wnoszą. Nie zapomnij o uwzględnieniu w tytule fraz kluczowych, po których zainteresowani tym konkretnym modelem mogą próbować go wyszukać.

 

Sprawdź, jak wyglądają tytuły ogłoszeń na https://homefree.eu/pl.

Dodaj przykuwające uwagę zdjęcia

 

Większość ludzi to wzrokowcy, a co za tym idzie, przeglądających ogłoszenie również. Zatem pierwszą rzeczą, na jaką zwrócą takie osoby uwagę, będą zdjęcia. Zanim jednak obfotografujesz sprzedawany pojazd, najpierw odpowiednio go do tego przygotuj. Umyj samochód z zewnątrz i poodkurzaj w środku. Prędzej czy później i tak byś musiał to zrobić, a czyste auto będzie lepiej się prezentować na zdjęciach.

Zdjęcia rób przy ładnej pogodzie, najlepiej w świetle dziennym. Postaraj się, by w tle za autem nie było rzeczy, które by rozpraszały i odciągały uwagę. Fotografie powinny być z różnych perspektyw, a ujęcia zarówno z bliska, jak i z daleka. Szczególnie ważne są te pierwsze – jeśli ich zabraknie, potencjalny kupiec może pomyśleć, że celowo chcesz coś ukryć i w ten sposób zamaskować ewentualne mankamenty.

Zdjęcia samochodu powinny oddawać jego rzeczywisty stan. Nie nakładaj zatem na nie żadnych filtrów ani ich nie obrabiaj. Niektórzy przeglądający ogłoszenia traktują takie praktyki jak próbę oszustwa i omijają takie ogłoszenia szerokim łukiem.

 

Opisz stan techniczny samochodu

 

Skoro zdjęcia są już zrobione, pora  przygotować treść ogłoszenia. Postaraj się zawrzeć w niej same konkrety, unikaj zbędnego lania wody. Osoba potencjalnie zainteresowana zakupem pojazdu chce poznać odpowiedzi na nurtujące ją pytania, a nie czytać podkoloryzowane, nieskończenie długie eseje.

Jak napisać dobre ogłoszenie? Wyobraź sobie, że stoisz po drugiej stronie i uwzględnij w ofercie wszystkie istotne informacje, które sam chciałbyś poznać, jeszcze przed oględzinami. Mowa tutaj o roku produkcji, przebiegu, mocy silnika czy rodzaju paliwa. To na podstawie m.in. tych danych potencjalny klient będzie mógł ocenić, czy w ogóle jest zainteresowany umówieniem się na spotkanie.

Dobrą praktyką jest informowaniu w treści ogłoszenia o wadach i usterkach auta. Ich pominięcie nie sprawi, że znikną, a jeśli zataisz je przed klientem, to tylko zwiększy ryzyko, że po obejrzeniu samochodu na żywo zrezygnuje z jego zakupu. To samo tyczy się napraw – napisz o wszystkich, jakie miały miejsce, szczególnie tych poważniejszych. Jeśli takowe były, to prędzej czy później i tak wyjdzie na jaw.

Unikaj przesadnego zachwalania auta, bo to zawsze budzi u odbiorcy pewne wątpliwości, nawet jeśli nie robiłeś tego celowo. Pisz tylko i wyłącznie prawdę. Nikt nie zgodzi się na zakup samochodu w ciemno, więc to, co zawrzesz w ogłoszeniu i tak zostanie zweryfikowane przez przyszłego właściciela na żywo.

 

Zobacz przykładowe ogłoszenia o sprzedaży samochodów osobowych na https://homefree.eu/pl/cat/motoryzacja-1. Zwróć uwagę, jak są skonstruowane oraz jakie informacje zawierają i wykorzystaj tę wiedzę przy tworzeniu własnej oferty sprzedażowej.

 

Zostaw do siebie kontakt

 

Gdy już uznasz, że zawarłeś w ogłoszeniu wszystko, co chciałeś, nie pozostanie Ci nic innego, jak tylko zostawić informację o sposobie, w jaki można się z Tobą skontaktować. Podaj numer telefonu lub/i adres e-mail. W przypadku numeru koniecznie dodaj, w jakim przedziale czasowym można do Ciebie dzwonić oraz że w pozostałych godzinach prosisz o wiadomość SMS, na którą postarasz się możliwie jak najszybciej odpowiedzieć. Będzie to dla odbiorcy takiego ogłoszenia informacją, że traktujesz go poważnie.

 

Przypisz ogłoszenie do właściwej kategorii

 

Gotowe ogłoszenie dodaj do odpowiedniej kategorii, by mogło trafić bezpośrednio do grupy docelowej. Pomyłka na tym etapie może Cię dużo kosztować, bo jeśli oferta trafi np. do kategorii Uroda-Zdrowie, to szansa, że natrafi tam na nią potencjalny kupiec, są znikome. Odpowiednim miejscem dla ogłoszenia o sprzedaży samochodu osobowego jest kategoria Motoryzacja, podkategoria Samochody osobowe, dostępna pod adresem https://homefree.eu/pl/cat/samochody-osobowe-2.

 

 

Dodaj komentarz