Słowacja – kierunek na wakacje

Nie wiesz jeszcze dokąd pojechać na wakacje? Jeżeli nie masz ochoty pokonywać tysięcy kilometrów i nie lubisz latać samolotem, a jednocześnie pragniesz przynajmniej minimalnej zmiany widoków za oknem, warto zastanowić się nad wyjazdem na…Słowację. Tak tak, to nie pomyłka!

Co tak naprawdę może zaoferować kraj, który ma niewiele więcej mieszkańców niż Warszawa? Wbrew pozorom – całkiem sporo! Przekonaj się, dlaczego warto wybrać Słowację jako miejsce na letni urlop.

Bliskość terytorialna

Słowacja to nasz sąsiad. Niezależnie od tego w której części Polski mieszkasz, na pewno nie będziesz mieć tam daleko, a wyruszając ze wschodu czy centrum (o południu już nawet nie wspominamy), podróż do celu zajmie Ci zaledwie kilka godzin. A zatem tylko tyle wystarczy by zobaczyć coś nowego.

Doskonałe drogi

Słowacja, choć jest krajem znacznie mniejszym od Polski, poszczycić się może doskonałą siecią dróg. Praktycznie większość słowackich miast połączona jest perfekcyjnej jakości autostradami. Fakt faktem, nie są one bezpłatne, ale komfort podróżowania nimi jest i tak znacznie tańszy niż przejazd np. z Warszawy do Berlina!

Niezłe ceny

Pomimo tego, że na Słowacji od wielu lat obowiązuje Euro, to jest to jeden z niewielu krajów strefy wspólnej waluty, gdzie ceny są porównywalne z polskimi. Owszem, w pewnych miejscach mogą one być nieco wyższe, ale raczej urlop na Słowacji nie powinien jakoś znacznie uderzyć nas po kieszeni. Sama Bratysława jest na przykład o wiele tańsza niż nasza stolica – w zasadzie, ceny są porównywalne z większością miast wojewódzkich.

Dla miłośników gór

Kochasz góry, ale męczą Cię tłumy na polskich szlakach? Słowacja będzie dla Ciebie idealnym miejscem! W tym kraju praktycznie nie istnieje żadna kultura górskich wędrówek, więc na szlaku nie musisz się obawiać dzikich tłumów, jak to nieraz wygląda w Polsce.

Podsumowując

I jeszcze jedno. Na Słowacji praktycznie bez problemu dogadasz się w każdym miejscu. Nasze języki są dla siebie transparentne i Polak ze Słowakiem nie będą mieli najmniejszych problemów ze zrozumieniem siebie nawzajem.

Dodaj komentarz