Samochody Ford Focus – idealna propozycja dla floty

Kompaktowy model Forda to od wielu lat jedno z najczęściej wybieranych aut flotowych. Popularność samochodów Ford jako pojazdów służbowych zdecydowanie nie powinna zaskakiwać, bo są to modele, które oferują cały szereg zalet, jakich we flocie nie da się przecenić. Postaramy się odpowiedzieć na pytanie – co takiego mają w sobie samochody Ford Focus, że firmy w całej Europie tak chętnie i często wybierają je jako główne składniki swojej floty. I to od wielu lat!

Po pierwsze – nowoczesne technologie

Samochody osobowe wykorzystywane we flotach powinny przede wszystkim zapewniać przyjemność prowadzenia. Owszem, jest to kwestia mocno indywidualna, natomiast pod tym względem samochody Ford Focus rzeczywiście pozytywnie się wyróżniają.

Te modele cechuje przede wszystkim wysokie zaawansowanie technologiczne. Dla użytkownika oznacza to, że znacznie łatwiej jest pokonywać takim autem wiele kilometrów. A przecież o to chodzi w autach flotowych – ich przebiegi sięgają kilku tysięcy kilometrów miesięcznie, więc siłą rzeczy takie auto staje się czymś w rodzaju drugiego domu dla kierowcy-pracownika floty.

Po drugie – bezpieczeństwo

Nie ma co ukrywać. Pokonywanie setek kilometrów każdego dnia jest w pewnym stopniu obarczone ryzykiem wypadku. Nie oznacza to, że kierowca ma się bać, ale warto wiedzieć o tym, że auto które użytkujemy do takiej jazdy zapewni nam odpowiedni poziom bezpieczeństwa – w razie, gdyby cokolwiek się stało.

Pod tym względem samochody Ford Focus zdecydowanie pozytywnie się wyróżniają. Te auta wyposażone są w najnowsze rozwiązania z dziedziny bezpieczeństwa – dzięki temu, zapewniają bezpieczeństwo kierowcy czy pasażerom. 

ford focus na parkingu

Ford Focus – łatwość prowadzenia

Samochody osobowe Ford Focus wyposażone są w szereg rozwiązań, które znacznie ułatwiają poruszanie się po drogach. Systemy, które wspomagają kierowcę to w tym aucie standard. Weźmy choćby rozwiązanie Active Park Assist. Dzięki niemu, parkowanie nawet w centrum Warszawy czy innego, dużego i zatłoczonego miasta, nie jest już problemem. Specjalne czujniki pozwolą nakierować pojazd na wolne miejsce parkingowe.

Kolejne rozwiązanie jakie warto podkreślić to kamera cofania. W kompaktowym Fordzie daje ona widok aż 180 stopni, dzięki czemu zapewnia perfekcyjny widok z każdej strony.

Tyle o poruszaniu się w mieście. A co z jazdą na dalszych trasach? Tutaj podkreślić trzeba innowacyjny system o nazwie Ford Co-Pilot 360. W ramach tego rozwiązania mamy na przykład adaptacyjny tempomat. To funkcja, która pozwoli na utrzymanie auta na pasie ruchu. Wystarczy go aktywować, a Focus sam jedzie po pasie ruchu i utrzymuje zadaną prędkość. Co więcej Focus posiada funkcję rozpoznawania znaków drogowych, dzięki której samemu może dostosować prędkość do tej obowiązującej na danym odcinku.

Koszty serwisu

Nowe auta raczej nie będą ulegać awariom, ale potrzebują serwisowania, choćby w formie regularnych przeglądów. Pod tym względem Ford również ma się czym pochwalić – niskie koszty autoryzowanego serwisu pozwolą obniżyć wydatki na utrzymanie floty.

Dodaj komentarz