Przygotuj auto na wakacje

Wybierasz się na urlop samochodem? Pamiętaj o tym, by odpowiednio go przygotować do takiej wyprawy. I choć samochody służą do jazdy i codziennie eksploatowane auto raczej nie powinno zawieść, to znając złośliwość rzeczy martwych wszystko się może zdarzyć. Oto kilka kwestii o których musisz pamiętać.

Po pierwsze, sprawdź stan zawieszenia. Podczas wakacji auta często jeżdżą ze sporymi ładunkami, co obciąża układ resorowania. Aby uniknąć nieprzyjemnej niespodzianki na urlopie zawczasu sprawdź i wymień zużyte elementy.

Co z układem chłodzenia? Upewnij się, że działa on poprawnie – wiatrak chłodnicy włącza się gdy brak przepływu powietrza, a w układzie nie brakuje płynu chłodniczego ani nie ma nigdzie wycieków.

Pamiętaj również o klimatyzacji. To mit, że „klimy” nie trzeba serwisować. Trzeba raz w roku sprawdzić szczelność układu i ewentualnie uzupełnić stwierdzone braki. A poza tym warto czasem przeczyścić cały układ, aby powietrze w aucie było po prostu zdrowsze. To kilkaset złotych, a jednak komfort jest ogromny. 

Dodaj komentarz