W poszukiwaniu nowej pracy

Bezrobocie w naszym kraju regularnie spada, ale wciąż znalezienie ciekawego miejsca zatrudnienia potrafi zająć sporo czasu. Jeżeli i Ty rozważasz zmianę pracy, a z jakiegoś powodu ciągle nie możesz znaleźć niczego ciekawego, koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem. Zawarliśmy w nim kilka podpowiedzi na temat tego, jak właściwie zająć się poszukiwaniem nowego źródła dochodu.

Pierwsza zasada brzmi – pracy szukamy cały czas, a nie tylko wtedy, gdy rzeczywiście jej potrzebujemy. O co tu chodzi? Cóż, pamiętaj o tym, że monitorując rynek pracy zyskujesz bezcenne informacje. Nie tylko poznasz obowiązujące wymagania, ale także przeciętne stawki, jakie możesz otrzymać pracując na danym stanowisku. Bo o ile 5 pracodawców nie poda swoich możliwości finansowych, o tyle kolejnych 5 z chęcią opisze je już w ogłoszeniu!

NETWORKING

Czyli nowoczesne określenie pracy „po znajomości”. O ile jednak praca dzięki znajomościom jest raczej pejoratywnym zwrotem, o tyle networking to już jak najbardziej pozytywne zjawisko. O co tu chodzi? Przede wszystkim o zdobywanie kontaktów. Nie wahaj się zwrócić do poprzednich pracodawców czy kolegów z pracy. Często współpraca z nimi może pomóc Ci w znalezieniu nowego zatrudnienia!

SZUKAJ WSZĘDZIE

To wcale nie jest przesada! Jeżeli chcesz znaleźć nową pracę, musisz szukać jej dosłownie wszędzie. Obok najbardziej znanych portali internetowych z ogłoszeniami o pracę, odwiedzaj także te mniejsze. Nie zapominaj, że publikacja ofert na największych portalach to często ogromne koszty, więc pracodawcy szukają alternatyw.

Czy ogłoszenie o pracę na portalu społecznościowym jest cokolwiek warte? Tak! W coraz większej ilości branż stały się one już standardem. I dotyczy to nie tylko pracy w gastronomii czy też prostych, fizycznych prac. Cała branża IT czy marketingu tak naprawdę rekrutuje się za pomocą sieci społecznościowych i znalezione tam ogłoszenie nie jest czymś, czego należałoby się obawiać.

Zatem – pracy szukamy przez cały czas i wszędzie. Czy warto chodzić na rozmowy, nawet jeżeli nie chcesz akurat w tej chwili zmienić miejsca pracy? Naszym zdaniem tak. Pozwoli Ci to nabyć doświadczenia.

Dodaj komentarz