Podkaszarki akumulatorowe – jak je wybrać?

Niewielkie powierzchnie, w których brakuje miejsca dla dużej kosiarki, wcale nie muszą stanowić problemu. Z pomocą nadchodzą bowiem podkaszarki akumulatorowe. Te poręczne urządzenia świetnie sprawdzą się przy okazji usuwania kępek trawy przy krzewach, płocie czy rabatkach. Mogą pomóc w koszeniu uciążliwych w usunięciu kępek rosnących przy krawężnikach. To tylko niektóre z zalet. Tylko jak wybrać najlepszą podkaszarkę akumulatorową?

Wygoda pracy

To oczywiste, że każdy z nas chciałby pracować jak najlżej. Zupełnie normalna sprawa. Podkaszarki akumulatorowe nie są trudne w obsłudze, nie wymagają też dużej ilości siły. Warto jednak wiedzieć, że pracę z nimi można sobie także w pewien sposób ułatwić. Ot, choćby wybierając model, w których drążek i wał napędowy są sterowane za pomocą teleskopowo regulowanej rękojeści.

To szczególnie ważny aspekt w przypadku osób, które mają trochę nietypowy wzrost. Ta opcja pozwala na szybkie i łatwe dostosowanie podkaszarki do ręki. Bez niej możemy po prostu szybko się zmęczyć pracą z urządzeniem.

Uchwyt = wygoda

Wyobrażasz sobie koszenie jedną ręką? No właśnie – my też nie. To dlatego warto zainwestować w urządzenie, które posiada specjalny uchwyt, pozwalający na trzymanie podkaszarki oburącz. Mają go praktycznie wszystkie modele nieco lepszych firm.

Podkaszarki akumulatorowe – element tnący

Mogą być trzy:

  • nylonowa żyłka;
  • plastikowe noże tnące;
  • metalowe noże tnące.

Który z nich jest najlepszy? Nylonowa żyłka występuje w najtańszych modelach. Niestety, jest też mniej trwała. Bardzo łatwo uszkodzić ją może choćby kamień czy nawet twarde łodygi roślin. Jeżeli zatem masz dużą i trochę zaniedbaną powierzchnię do koszenia, lepiej zainwestować w urządzenie wyposażone w noże tnące.

Jakiej firmy podkaszarki akumulatorowe?

Tu zdania są podzielone. Jak zawsze, gdy chodzi o wybór oferty konkretnego producenta. Jedno jest pewne – nie warto wybierać najtańszych propozycji. Bardzo często są to wyroby producentów z Dalekiego Wschodu, oparte o kiepskiej jakości komponenty. W razie jakiejkolwiek awarii raczej nie ma co liczyć na wsparcie serwisu. Krótko mówiąc – zaoszczędzimy pieniądze, a tak naprawdę stracimy je. Warto zapłacić nieco więcej na przykład wybierając takie urządzenia: https://www.husqvarna.com/pl/produkty/podkaszarki/

Dodaj komentarz