Na co zwracać uwagę, gdy chcemy się wybrać w podróż z bagażnikiem rowerowym

Zima powoli odpuszcza, lada chwila w kalendarzu pojawi się wiosna. Dlatego warto sobie przypomnieć, jak wygląda bezpieczna podróż z bagażnikiem rowerowym na hak.

Jazda rowerem zdecydowanie zwiększa naszą mobilność, jednak zdarza się, że trasy, które chcemy zobaczyć znajdują się poza naszymi możliwościami z perspektywy siodełka rowerowego. Wtedy do gry wchodzi bagażnik rowerowy. Steinhof ma w swojej ofercie dobrze znany bagażnik przeznaczony do przewozu rowerów, który mocuje się na hak holowniczy. Wskazujemy na główne zalety tego rozwiązania i przypominamy podstawowe aspekty związanie z bezpieczeństwem transportu rowerów.

Sprawdź wszystkie akcesoria bagażnika przed jego montażem

Bagażniki rowerowe montowane na hak holowniczy to bardzo wygodne rozwiązanie. Przede wszystkim przez umieszczenie jednośladów za pojazdem ograniczamy opory powietrza, co ma bezpośredni wpływ na zużycie paliwa. Po drugie utrzymujemy funkcjonalność samochodu, ponieważ możemy wjechać na parkingi podziemne, czy promy bez obaw o rowery pozostawione na dachu auta. Po trzecie zyskujemy dodatkową przestrzeń w bagażniku lub na dachu na inny bagażnik dachowy, jeśli potrzebujemy przewieźć więcej rzeczy.

Bagażniki rowerowe Veturo to łatwe w montażu i stabilne konstrukcje, do których oferujemy części zamienne, więc jeśli przy starcie sezonu pojawią się jakieś braki w wyposażeniu z łatwością można je uzupełnić. W sprawdzeniu wszystkich części pomocna jest instrukcja obsługi.

Zadbaj o prawidłowy montaż rowerów do bagażnika Veturo

Przed podróżą bardzo dobrym pomysłem jest przećwiczenie zakładania i zdejmowania rowerów z bagażnika. Im szybciej nabierzemy wprawy w wykonywaniu tych czynności i wiemy, jakie elementy należy przymocować do bagażnika, żeby rowery zachowały stabilność w transporcie, tym mniej wysiłku i czasu zajmie nam przygotowanie do wyjazdu. Troska o detale w trakcie montażu rowerów do platformy przydaje się w sytuacjach awaryjnych, gdzie podczas gwałtownych manewrów konstrukcja bagażnika musi zdać egzamin.

Pamiętaj, że Twoje auto jest cięższe i dłuższe 

Na koniec kilka ważnych informacji związanych z bezpieczeństwem. Każdy wyjazd na drogę z dodatkowym obciążeniem w postaci jednego lub czterech rowerów oznacza dłuższą drogę hamowania. Jeśli na pokładzie znajdują się pasażerowie wraz z bagażami nasz samochód, może być cięższy nawet o kilkaset kilogramów! Poza tym auto z bagażnikiem rowerowym Veturo jest nieco dłuższe, o czym należy pamiętać przy parkowaniu.

Dodaj komentarz