Miejsce w kuchni – co zrobić, żeby było go więcej?

Kuchnia to jedno z tych pomieszczeń, gdzie spędzamy bardzo dużo czasu. Nie tylko gotując czy przygotowując posiłki, ale także siedząc i rozmawiając z przyjaciółmi. Miejsce w kuchni, a raczej jego brak, to poważny problem. Co zrobić, kiedy zaczyna nam go brakować i czy można temu w jakiś sprytny sposób zaradzić? Na szczęście okazuje się, że tak.

Im większa kuchnia, tym lepiej. Jednak nie zawsze ma się wpływ na to, jaka jest jej powierzchnia. Wtedy należy wykazać się sprytem i spróbować tak poustawiać meble oraz przedmioty, żeby zwiększyć wrażenie przestrzenności. Można to zrobić na kilka sposobów.

Miejsce w kuchni – jak je zrobić?

Najlepiej zacząć od najprostszej rzeczy, czyli od zrobienia porządków w szafkach oraz szufladach. Często znajdują się tam rzeczy, które od dawna są już nieużywane, a co za tym idzie, niepotrzebnie zajmują przestrzeń. Część z nich można po prostu wyrzucić, a część oddać znajomym, rodzinie czy potrzebującym. Nie ma sensu trzymać np. starej maszynki do mięsa, jeżeli jesteśmy weganami. Miejsce w kuchni, które w ten sposób uzyskamy, może posłużyć na schowanie rzeczy, które stoją na blatach. Często to tam właśnie stawiane są przedmioty, na które nie ma miejsca gdzie indziej.

Kolejnym sposobem na zwiększenie ilości miejsca, jest podział szuflad na odpowiednie sekcje. Oprócz sztućców, można do szuflad także powkładać pudełka, gdzie zmieścimy rzeczy, które normalnie kładliśmy w różnych miejscach. Warto także zaplanować przestrzeń w kuchennych szafkach tak, żeby konkretne produkty stały zawsze w jednym miejscu. Pozwoli to zachować porządek oraz uniknąć bałaganu na przyszłość. Nie należy się także obawiać wkładania jednych przedmiotów w drugie. Zyskamy bardzo dużo przestrzeni, jeżeli np. zrobimy tak z plastikowymi pojemnikami na jedzenie. Warto jednak uważać z garnkami, żeby przypadkiem nie porysować ich powierzchni.

Porządek i systematyczne jego utrzymywanie sprawi, że miejsce w kuchni samo się „znajdzie”. Wystarczy się tylko postarać.

Dodaj komentarz