Kupujemy ubezpieczenie OC przez internet — dlaczego warto skorzystać z porównywarki OC?

W dzisiejszych czasach załatwianie różnego rodzaju spraw przez internet nikogo już nie dziwi i jest pewnym standardem. Dlatego tak samo jak możemy kupić ubrania, czy zamówić pewne usługi online, tak korzystając z porównywarki OC, możemy wykupić obowiązkowe ubezpieczenie OC. Dlaczego warto skorzystać z takiego narzędzia? Podpowiadamy.

Jak działa porównywarka OC?

Porównywarka OC to narzędzie, które pozwala na zestawienie ze sobą ofert poszczególnych Towarzystw Ubezpieczeniowych i wybór najkorzystniejszego produktu. Do jej prawidłowego funkcjonowania potrzebne jest jedynie urządzenie z dostępem do internetu, takie jak smartfon, czy komputer. Kalkulatory OC są bezpłatne i działają przez całą dobę. Dlatego możemy za ich pośrednictwem kupić polisę o każdej porze dnia, w nocy, a także w święta. Jest to więc świetne rozwiązanie dla osób, które nie mają czasu na to, aby odwiedzić placówkę stacjonarną ubezpieczyciela, czynną jedynie w wybranych godzinach.

Dlaczego warto korzystać z porównywarki OC?

Wśród zalet porównywarek OC takich jak https://punkta.pl/ można wymienić przede wszystkim ich łatwość obsługi. Narzędzie to jest bardzo intuicyjne, dzięki czemu w ciągu zaledwie kilku minut jesteśmy w stanie porównać oferty kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu Towarzystw Ubezpieczeniowych. Wystarczy jedynie wypełnić prosty formularz dotyczący pojazdu — jego marki, modelu, roku produkcji, czy ilości drzwi, a także właściciela. Na tej podstawie kalkulator wylicza jaką wysokość składki proponują nam poszczególne firmy i uporządkowuje oferty od najtańszej do najdroższej. Dzięki temu narzędziu można więc online, szybko i dokładnie obliczyć składkę polisy dla swojego samochodu.

Porównywarka nie tylko wskazuje najkorzystniejszą ofertę, ale także umożliwia zakup polisy przez swoją stronę. Dzięki temu w ciągu zaledwie kilku minut, np. siedząc na kanapie, można ubezpieczyć samochód. Dodatkowo dla wszystkich tych użytkowników, którzy mają jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, istnieje dedykowana infolinia, livechat, a także adres mailowy. Ekspert za pośrednictwem tych mediów może przeprowadzić nas przez cały proces zakupowy lub odpowiedzieć na nurtujące pytania.

Kalkulator OC to bezpłatne narzędzie za pośrednictwem którego można kupić nie tylko Ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej, ale również inne dodatkowe polisy takie jak na przykład NNW, AC, czy Assistance. W takim przypadku możliwe jest porównanie również zakresu ochrony poszczególnych, oferowanych przez Towarzystwa Ubezpieczeniowe produktów.

Dodaj komentarz