Jakie usługi oferują stacje kontroli pojazdów?

Usługi, które są proponowane użytkownikom aut na stacjach kontroli pojazdów to czynności, które pozwalają wykryć wiele różnych wad. Badanie techniczne bardzo wyraźnie pokazuje, czy auto nadaje się do użytkowania pod kątem bezpieczeństwa. Sprawdza się na przykład geometrię zawieszenia, ale także oświetlenie i hamulce.

Badania realizowane na stacjach kontroli pojazdów

Każdy użytkownik samochodu ma obowiązek sprawdzania auta pod kątem technicznym w określonym terminie. Wszystko zależy od tego, czy jest to samochód ciężarowy, czy też osobowy albo autobus. Częstotliwość realizacji takich kontroli przewidziana jest przez przepisy polskiego prawa. Poza tym stacja kontroli pojazdów w Kutnie powinna być odwiedzona, jeżeli użytkownik pojazdu zauważa jakieś nietypowe zachowanie albo odgłosy w trakcie użytkowania auta. Wszelkie stuki w zawieszeniu albo nieprawidłowe działanie hamulców powinny natychmiast przykuć uwagę kierowcy.

Badania techniczne, które są realizowane w takich stacjach, wykonuje się po to, aby samochód był użytkowany zgodnie z przepisami prawa. Podczas okresowych badań kontrolowany jest układ kierowniczy, emisja spalin, ale oferowana może być także diagnostyka komputerowa. Stacje kontroli pojazdów gwarantują nowoczesne urządzenia, które sprawdzają stan elektroniki pojazdu i mogą wykryć ewentualne usterki na przykład w silniku.

Co najczęściej można wykryć podczas badania na stacji kontroli pojazdów?

To, na co głównie można zwrócić uwagę podczas kontroli pojazdu, to nieprawidłowa geometria skutkująca na przykład zwiększoną eksploatacją ogumienia. Poza tym doświadczony diagnosta od razu też może stwierdzić ogniska rdzy pojawiające się na podwoziu. Dodatkowo Stacja Obsługi Samochodów zawsze jest odwiedzana, jeżeli użytkownik podejrzewa, że amortyzatory są już bardzo wyeksploatowane. Można zdiagnozować także nieprawidłowo ustawione oświetlenie, ale też ewentualne wycieki. Na stacji diagnostycznej można sprawdzić stan wahaczy oraz drążków kierowniczych.

Dodaj komentarz