Jakie auta używane są najlepsze?

Ten temat trochę przypomina dywagacje o wyższości świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą. I odwrotnie. Z drugiej strony, gdy się nad tym bliżej zastanowimy, to w zasadzie takie rozważania mają sens. No bo gdy kupujemy używane auto to raczej nie chcemy zbyt wiele inwestować w jego naprawy, prawda? Po prostu – to się nie opłaca.

Nie będziemy tutaj spierać się o wyższości jednej marki nad drugą. Ba, nie zamierzamy nawet dyskutować, czy modele na „F” rzeczywiście zawsze są gorsze. Wręcz przeciwnie. Mamy kilka podstawowych porad, które warto mieć na uwadze, gdy poszukuje się auta używanego.

Porada #1 Zapytaj mechanika

Co Ci szkodzi zadzwonić do warsztatu specjalizującego się w danej marce i zapytać o konkretne auto? Nie o egzemplarz, ale raczej wersję silnikową? Niestety nawet wśród udanych modeli wciąż zdarzają się „czarne owce”, czyli warianty, które sprawiają mnóstwo problemów.

Porada #2 Nie kupuj najtańszych

Pozbylibyście się własnego, dobrego auta za mniej, niż wynosi jego wartość rynkowa? No właśnie…Nie ma zatem co wierzyć, że egzemplarz który jest jakoś wyraźnie tańszy od innych aut z tego samego rocznika będzie dobrym wyborem. Wręcz przeciwnie – może oznaczać całą lawinę wydatków.

Porada #3 Zabierz kogoś na oględziny

Najlepiej kogoś, kto na autach choć trochę się zna. Ale nie to jest najważniejsze. Przede wszystkim, ta druga osoba musi pomóc Tobie powstrzymać emocje. Bo nie da się ukryć – zakup samochodu to zawsze mnóstwo emocji. Czy to pozytywnych czy negatywnych – jedno jest pewne – trudno utrzymać nerwy na wodzy. W rezultacie, możemy podjąć niekoniecznie korzystną decyzję.

Porada #4 Obejrzyj kilka aut

Samochodów jest na tyle dużo, że na pewno w swojej okolicy znajdziesz kilka interesujących egzemplarzy. Dlatego – nie musisz od razu decydować się na pierwsze auto, które oglądasz. Wręcz przeciwnie – jest to niewskazane. Obejrzyj sobie kilka samochodów, choćby po to, aby mieć jakieś porównanie. Pozwoli Ci to wybrać rzeczywiście najlepszą opcję. Pamiętaj, że auto kupujesz na jakiś czas, więc wybór musi być przemyślany.

Dodaj komentarz