Jak znaleźć dobrego mechanika?

Mogłoby się wydawać, że zakładów naprawiających samochody nie brakuje w naszym kraju. Niestety, jak pokazuje doświadczenie wielu kierowców, wizyta w przypadkowo wybranym zakładzie naprawy często kończy się katastrofą. I pod kątem mechaniki (nienaprawiona usterka) i kosztów.

Jak zatem znaleźć dobrego mechanika? Oto kilka pomysłów!

Po pierwsze, poszukaj opinii w Internecie na temat danego zakładu. Nie ma co ukrywać – jeżeli dana firma naprawia dobrze to z pewnością dowiesz się o tym online!

Kolejna sprawa to…kolejki. Dobry mechanik niemal zawsze ma terminy „zabukowane” na kilka dni do przodu. Jeżeli przyjeżdżasz do kogoś bez zapowiedzi i ten od razu zajmuje się Twoim autem, to…albo miałeś szczęście, albo trafiłeś na zakład który dopiero rozpoczyna działalność.

I jeszcze jedno. Dobry mechanik to przede wszystkim konkretna specjalizacja. Zakładów mechaniki ogólnej jest bez liku. Jeżeli jednak Ty chcesz naprawić Volvo lub Mitsubishi, to warto poszukać firmy, która specjalizuje się w tych konkretnie autach. Szczególnie, jeżeli chodzi o nietypowe naprawy, a nie tylko wymianę oleju lub żarówki. 

Dodaj komentarz