Jak wybrać i zamontować bagażnik rowerowy do auta?

Przychodzi urlop, piękna pogoda lub chęć spędzenia czasu na rowerowych podróżach, ale i pytanie, jak zabrać rower kilkadziesiąt lub kilkaset kilometrów od domu? Poniżej znajduje się odpowiedź na to pytanie, a także na to, jak zamontować bagażnik rowerowy na aucie, aby zachować bezpieczeństwo. 

Jaki bagażnik rowerowy wybrać?

Bagażniki rowerowe dla większości z nas kojarzą się pewnie z uchwytami montowanymi na relingach, jednak nie każde auto jest wyposażone w belki dachowe a dodatkowe montowanie ich, jest po pierwsze czasochłonne a po drugie kosztowne i dla większości amatorów jazdy rowerowej jest to nieopłacalne. Na szczęście bagażniki rowerowe to nie tylko te, które zakłada się na dach samochodu, dobrze wyposażony sklep taki jak Auto Moto Technik Krzysztof Kostecki posiada w swojej ofercie różne rodzaje bagażników na rowery, a dodatkowo każdy bagażnik jest dobrany specjalnie do marki auta, ze względu na dbanie o bezpieczeństwo podczas podróży.

Częstym wyborem bagażnika na rower jest bagażnik na hak, charakteryzuje się innowacyjnym profilem, który sprawia, że samochód nie wygląda jak mały dostawczak rowerowy. Mogłoby się wydawać, że taki bagażnik może pomieścić tylko jeden rower, ale prawda jest taka, że przy odpowiednim wyborze bagażnika pokrywającym się z parametrami haka i samochodu, można nawet przewieść cztery rowery, idealnie pod rodzinny wyjazd.

Montaż bagażnika rowerowego

Montaż bagażnika zależy od jego rodzaju. Bagażnik rowerowy na hak nie wymaga od kupującego posiadania dodatkowego sprzętu, który będzie potrzebny do jego założenia, wszystkie potrzebne rzeczy powinny się znaleźć w opakowaniu z nowym zakupem. W większości przypadków bagażniki zakładane na hak należą do tych, które są najłatwiejsze w montażu, ponieważ wystarczy je założyć na kulę haka, wykorzystać specjalne zabezpieczeniem służące do zaciskania platformy oraz zablokować kluczykiem, a następnie podłączyć do gniazda elektrycznego. Należy jeszcze pamiętać o przepięciu tablic na bagażnik, aby uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji.

Dodaj komentarz