Gdzie naprawiać auto po wypadku? Dobry warsztat to podstawa

Wypadek może przydarzyć się każdemu kierowcy, nawet temu, który jeździ przepisowo. Wystarczy chwila nieuwagi lub też wina innego uczestnika ruchu, aby doszło do zdarzenia. Gdy podczas stłuczki doszło do uszkodzenia pojazdu wymagającego naprawy, często pojawia się pytanie, gdzie ją wykonać?

Naprawa auta po wypadku – wszystko zależy od ubezpieczenia

Kwestia serwisowania pojazdu po stłuczce zależna jest przede wszystkim od ubezpieczeń. Co dokładnie to oznacza?

W przypadku, gdy samochód uległ uszkodzeniu z winy innego uczestnika ruchu, w takim przypadku to właśnie z jego ubezpieczenia pokrywane są powstałe szkody. Wobec tego kierowca, który stał się ofiarą wypadku, nie musi płacić za nie z własnej kieszeni, ponieważ wszystko opłaca ubezpieczyciel sprawcy.

Sytuacja wygląda inaczej wtedy, gdy to my wywołaliśmy zdarzenie. W tym przypadku wszystko będzie zależało od tego, czy ma się wykupione ubezpieczenie AC, czyli auto casco.

W ramach ubezpieczenia auto casco sprawca wypadku, pod określonymi warunkami, może naprawić swój samochód bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Wtedy zapłaci za nie ubezpieczyciel.

Kierowcy, którzy nie mieli ubezpieczenia, będą musieli, niestety, zapłacić za naprawę swojego samochodu z własnej kieszeni.

W jakim warsztacie naprawiać auto?

Wybór właściwego warsztatu samochodowego do serwisu auta po wypadku ma duże znaczenie, ponieważ to od doświadczenia i wiedzy jego pracowników będzie zależeć efekt napraw.

Najlepiej serwisować samochód w ASO, zwłaszcza wtedy, gdy jest to pojazd nadal nowy, z ostatnich roczników. To również dobry wybór wtedy, gdy auto ma być naprawione z OC sprawcy, ponieważ wtedy do jego ubezpieczyciel pokrywa koszty.

Potrzebny dobry serwis ford Katowice – https://www.pzservice.pl/ Skorzystaj ze sprawdzonej oferty i oddaj samochód po wypadku w dobre ręce!

Jeżeli natomiast samochód musimy naprawić w ramach AC, ponieważ to my wywołaliśmy stłuczkę, wtedy należy sprawdzić zapisy na umowie ubezpieczeniowej. Dotyczą one między innymi wariantu serwisowego po wypadku. Zależnie od posiadanej opcji naprawa może odbywać się w każdym warsztacie do wyboru przez kierowcę lub też tylko w wybranych warsztatach partnerskich współpracujących z towarzystwem ubezpieczeniowym.

Jak znaleźć dobry auto serwis?

Najlepiej samochód po wypadku naprawiać w zaufanym warsztacie samochodowej, co do którego jakości usług nie mamy zastrzeżeń.

Osoby, które nie mają jeszcze żadnego sprawdzonego warsztatu, mogą znaleźć oferty już teraz online. Warto sprawdzać opinie w różnych serwisach, zapytać znajomych lub rodziny, ponieważ ktoś z pewnością będzie mógł polecić sprawdzony serwis samochodowy.

Dodaj komentarz