Szukasz sposobu na możliwie tanie i mało problematyczne ogrzanie swojego domu? Dobrym rozwiązaniem może być gaz ziemny. To paliwo, które pozwoli Ci nie tylko tanio ogrzać Twój dom, ale także jest w pełni przyjazne dla środowiska. O tym, dlaczego jeszcze warto wybrać kotły na to paliwo przeczytasz w tym artykule.
Gaz ziemny – przyjazny dla środowiska
Czy wiesz o tym, że poziom zanieczyszczenia powietrza w Polsce należy do jednego z najwyższych w Europie? Jednym z głównych winowajców są domowe piecyki na nieekologiczne paliwa, jak choćby węgiel. Dla dobra nas wszystkich wybierz kocioł na paliwo przyjazne środowisku, takie jak właśnie gaz ziemny.
Dlaczego warto wybrać taką formę ogrzewania? Gaz ziemny produkuje bardzo niewiele dwutlenku węgla. Spala się praktycznie czysto w porównaniu z innymi paliwami, takimi jak choćby drewno, węgiel czy inne.
To jeszcze nie wszystko. W trakcie spalania gazu ziemnego nie powstają praktycznie żadne produkty, które mogą zanieczyszczać środowisko naturalne. Nie ma tu żadnego popiołu. Spalanie gazu ziemnego nie powoduje tworzenia sadzy czy innych pyłów. Słowem – idealnie czyste ogrzewanie każdego domu.
W jakich domach sprawdzą się takie piece?
Urządzenia pracujące w oparciu o to paliwo mogą być stosowane w każdym domu. Niewielkie rozmiary zewnętrzne sprawiają, że taki piec zajmuje minimalną ilość miejsca. Co więcej, można bez problemu łączyć go także z innymi rodzajami paliw – na przykład, technologiami solarnymi.
Czy gaz ziemny jest drogi?
Boisz się ogrzewania gazem? Pamiętasz czasy, gdy kwoty na rachunkach za ciepło w domach wyposażonych w piece gazowe sięgały horrendalnych wartości? Dobra wiadomość jest taka, że to już przeszłość!
Pamiętaj o tym, że współczesne piece na gaz ziemny są znacznie bardziej wydajnymi urządzeniami niż te sprzed kilkunastu lat. Sprawność oraz wydajność takich pieców jest znacznie wyższa, więc każdą jednostkę paliwa spala znacznie wydajniej. Dzięki temu, w domu wyraźnie szybciej zapanuje przyjemne ciepło, a Ty nie musisz obawiać się wysokich rachunków za ogrzewanie.
Polecam też zapoznanie się z tym artykułem https://www.junkers.pl/informacje/porady/zrodla-energii/gaz.html. Mnie wiele wyjaśnił!