Folie do przyciemniania szyb – wady i zalety

Coraz więcej kierowców decyduje się na to, aby przyciemniać szyby. Takiego rodzaju zabieg nie jest skomplikowany, wymaga jednak po pierwsze zastosowania dobrej jakości folii, po drugie zaś doświadczonej ręki fachowców, którzy wykorzystają potencjał folii. Przyciemnione szyby w samochodzie to zdecydowanie większy komfort jazdy, redukcja blasków, ochrona przed oślepianiem.

Wsiadając do samochodu przede wszystkim oczekujemy bezpiecznej jazdy oraz komfortu podróży. Z jednej strony musimy dysponować pojazdem, który jest sprawny, ma dobry stan techniczny oraz posiada wszystkie niezbędne systemy wspomagające jazdę, z drugiej zaś dysponować na tyle dużymi umiejętnościami prowadzenia samochodu, aby nie stwarzać zagrożenia.

Na polskich drogach spotykamy coraz więcej samochodów, które mają przyciemnione szyby. Tak się składa, że tego rodzaju usługa jest niezwykle popularna i sprawia, że coraz więcej kierowców dostrzega zalety, jakie wynikają z tego, że auto dysponuje przyciemnianymi szybami.

Na czym polega przyciemnianie szyb?

Podstawową metodą przyciemniania szyb jest ich obklejanie specjalną folią. Tego rodzaju folie są bardzo trwałe, estetyczne i po prostu łatwe (dla fachowca z doświadczeniem) w montażu. Co najważniejsze – nie ingerują również w strukturę szyby i nie powodują jej uszkodzenia, zmiany jej parametrów technicznych.

Dobrze wykonane przyciemnianie szyb sprawi, że samochód będzie wyglądał o wiele bardziej atrakcyjnie, jak również mniej będzie widać, co jest wewnątrz.

Jakie są zalety przyciemniania szyb?

Przyciemnianie szyb daje pozytywne efekty. Warto przyciemniać szyby dlatego, że:

– znacząco poprawiamy wygląd wizualny samochodu,
– auto od razu zyskuje na popularności,
– możemy w prosty sposób zamaskować wszystkie niedoskonałości szyb,
– ogranicza widoczność złodziejom i osobom postronnym,
– dokładniej maskujemy wnętrze auta,
– znacząco zwiększa się komfort jazdy,
– redukujemy wszelkiego rodzaju odblaski, silne nasłonecznienie,
– zmniejszamy ryzyko wypadku.

Wady przyciemniania szyb

Mimo ogromnych zalet wynikających z przyciemniania szyb, istnieją również pewne minusy, do których można zaliczyć:

– ewentualnie częstsze kontrole policji,

– wolniejsze nagrzewanie się wnętrza auta zimą,
– ograniczenie widoczności po zmroku, a także w tunelach,
– zmniejszona widoczność przez lusterka.

Każdy kierowca powinien zdecydowanie rozważyć to, czy warto zamontować folie na szyby samochodowe, czy też nie. Dla każdego to indywidualna kwestia.

Dodaj komentarz