Coraz popularniejszym rozwiązaniem wśród Polaków są kotły kondensacyjne, które umożliwiają szybkie ogrzanie domu, redukując przy tym ilość energii niezbędnej do dostarczenia ciepła do pomieszczenia. Zobacz jak działa kocioł kondensacyjny!
Kondensacja jest zjawiskiem, które w naturalny sposób występuje w przyrodzie. I dokładnie to zjawisko wykorzystali producenci urządzeń grzewczych.
Co zrobić, by wrząca woda o temperaturze 100 stopni Celsjusza zamieniła się w parę? To proste – dostarczyć jej odpowiednią ilość energii cieplnej. W momencie, gdy taka para dotknie powierzchni o niskiej temperaturze dojdzie do jej skroplenia. Parując, odda tym samym ciepło otoczeniu.
Dokładnie tak działają piece kondensacyjne. Para wodna, która wytwarzana jest w spalinach podlega kondensacji, a następnie przerabiana jest na ciepło.
Jakie to ma zalety? Przede wszystkim, piec kondesacyjny jest znacznie bardziej wydajny od konwencjonalnych urządzeń. Poza tym, jest to urządzenie w pełni bezpieczne w codziennej eksploatacji.
Nie można również nie wspomnieć o cichej pracy oraz ponadprzeciętnej trwałości – większość kotłów wykonana jest ze specjalnego stopu krzemu i aluminium, który jest idealnie odporny na upływ czasu.