Czym jest chiptuning samochodu?

Chiptuning to zwiększenie mocy samochodu poprzez wykorzystanie dostępnych rezerw w silniku. Profesjonalnie wykonany może wpłynąć na poprawę warunków jazdy. Czy warto go zrobić? Jakie są zalety i wady?

Na czym dokładnie polega chiptuning?

Szybkie samochody o dużej mocy mają wiele zalet. Wpływają na komfort jazdy, a w niektórych ekstremalnych sytuacjach mogą również mieć wpływ na bezpieczeństwo podróżujących nim osób. Zdarza się, że moc posiadanego auta nie jest wystarczająca. Jeżeli aktualne środki finansowe nie pozwalają na zmianę samochodu na inny warto zastanowić się nad przeprowadzeniem chiptuningu. Polega on na modyfikacji parametrów silnika, w taki sposób, aby wykorzystać jego rezerwy, przez co będzie osiągał on lepsze wyniki. Usługa wykonana w profesjonalny sposób pozwoli trwale zmienić parametry samochodu. Performance Lab firma tuningowa specjalizująca się w tego rodzaju pracach zapewnia kompleksową usługę. Fachowcy upewnią się, że tuning będzie bezpieczny dla samochodu, oraz wykonają go za pomocą specjalistycznych narzędzi.

Jakie wady i zalety ma chiptuning?

Prawidłowa ingerencja w parametry techniczne samochodu może przynieść wiele korzyści. Przede wszystkim wpłynie na zwiększenie mocy silnika i oraz momentu obrotowego. Dzięki temu auto będzie bardziej dynamiczne. Zapewni to większe bezpieczeństwo podczas wyprzedzania innych pojazdów w trasie, jak również w mieście, np. podczas podjazdu pod wzniesienie. Chiptuning w Staszowie i innych miastach, zlecany jest często przez właścicieli dużych rodzinnych samochodów, lub nawet małych busów, które zazwyczaj poruszają się dość opornie. Lepsza dynamika ma także pozytywny wpływ na ilość spalanego paliwa. Nieprawidłowo wykonany chiptuning może negatywnie wpłynąć na zużycie silnika. Nieodpowiednie dopasowanie mocy do jego możliwości może sprawić, że niektóre elementy będą się szybciej zużywać, przez co samochód może łatwiej ulec awarii. Należy również liczyć się z tym, że wykonanie chiptuningu doprowadzi do utraty gwarancji. 

Dodaj komentarz