Czy warto wierzyć testom aut w Sieci?

Jeszcze kilka lat temu głównym źródłem wiedzy na temat samochodów były drukowane czasopisma. Dziś, wraz z rozwojem internetu i nowoczesnych technologii, konsumpcja tego rodzaju treści przeniosła się do sfery online.

Testy online

Czy warto wierzyć w testy online przeprowadzane w Sieci? Cóż, to zależy. Bardzo często „niezależni” blogerzy otrzymują od producentów auta w topowych wersjach wyposażeniowych do testów. Za darmo. Czy wierzysz że w takiej sytuacji będą bezstronni? Ostatecznie, jeżeli mocno skrytykują jakiś model, to mogą… nie dostać auta kolejnym razem.

Znacznie wiarygodniejszym źródłem informacji na temat poszczególnych modeli będą opinie realnych właścicieli aut. Te bez problemu znajdziemy w Sieci. Wystarczy wpisać nazwę modelu + opinie. Po chwili zobaczymy całe mnóstwo treści. Co ważne, są to opinie subiektywne, ale przynajmniej prawdziwe.  

A gazety? Działają trochę jak blogerzy. Choć pewnie jest większa niezależność, aczkolwiek to też zależy głównie od profilu danego tytułu. Jedno jest pewne – warto poczytać o danym aucie w co najmniej kilku źródłach. 

Dodaj komentarz