Czy warto mieć assistance zagranicą?

Czasy, gdy samochody ulegały awariom nagle zdają się powoli odchodzić do przeszłości. Dziś, zdecydowaną większość problemów można dosyć łatwo przewidzieć, choćby analizując wskazania różnego rodzaju modułów zawartych w aucie. Tyle tylko, że z braku czasu często zapominamy o powierzeniu mechanikowi takiego zadania. A gdy jedziemy zagranicę, nagle okazuje się, że mamy problem – bo auto nie chce zapalić. Co wtedy?

Pomocne może się okazać wcześniejsze wykupienie polisy assistance na samochód. W większości towarzystw ubezpieczeniowych można ją znaleźć jako dodatek do standardowej polisy ubezpieczenia OC. Kosztuje trochę więcej, ale przynajmniej pozwala na zachowanie pełnego spokoju w razie awarii czy wypadku.

Ile kosztuje laweta zagranicą?

Współczesne auta są tak skonstruowane, że bez zaawansowanej wiedzy technicznej raczej nie naprawimy ich własnym sumptem. Nie wystarczy już skrzynka narzędziowa i koc. Dziś, samochody coraz częściej naprawia się za pomocą komputera diagnostycznego. A teraz wyobraź sobie, że w trakcie jazdy zagranicą nagle zgaśnie Ci samochód. I nie chce Ci odpalić. Co zrobisz?

Wynajem lawety zagranicą sam w sobie może nie jest drogi, ale pamiętaj, że najpierw trzeba ją znaleźć. O ile nie zapiszesz sobie numeru pomocy drogowej w danej okolicy (bo niby czemu miałbyś to robić), to czeka Cię jeszcze żmudne szukanie kontaktu w Internecie. A na to też idą pieniądze (transfer danych).

Dochodzi jeszcze kwestia dogadania się. Są kraje, gdzie polski jest zupełnie niezrozumiały, a lokalni mechanicy raczej niekoniecznie znają angielski (na przykład Węgry). Co wtedy? Możesz być pewien, że zapłacisz za lawetę i warsztat niemałą fortunę.

A gdybyś miał assistance…

To nie musiałbyś się o to martwić. Polskojęzyczny konsultant na infolinii załatwi Ci pomoc w razie awarii. Co więcej, często umówi także wizytę w lokalnym warsztacie. Nie musisz się obawiać, że trafisz do jakiejś „szopy”. Warsztaty współpracujące z ubezpieczalniami to z reguły zakłady specjalistyczne, w których Twoje auto zostanie dobrze i porządnie naprawione oraz przygotowane do drogi.

<a href=”Visit W3Schools ” target=”_blank”>S & D Commercials 2007 Freightliner 4×2 fitted with Century 3212

 

Dodaj komentarz