Bagażnik dachowy na rodzinne wyprawy – co warto kupić?

Wielu Polaków wyjeżdża na wakacje własnym samochodem. Gdy również planujesz wyjazd razem z całą rodziną, zastanów się nad zakupieniem albo wypożyczeniem bagażnika dachowego. Razem z nim można łatwo powiększyć przestrzeń załadunkową pojazdu i bez problemu przewozić sprzęt sportowy!

Kiedy warto zainwestować w bagażnik dachowy?

Nie każdy samochód dobrze nadaje się do przewożenia bagażów, zwłaszcza wtedy, gdy mają być to bagaże całej rodziny wyjeżdżającej na dłuższe wakacje. Wtedy nawet samochód typu kombi może nie zapewnić optymalnej przestrzeni załadunkowej.

W takim przypadku warto pomyśleć o bagażniku dachowym. Dzięki niemu można bardzo łatwo przewozić bagaże na dłuższe i krótsze wyprawy.

Bagażnik samochodowy na dach może być wykorzystany do przewożenia:

  • rowerów
  • nart
  • snowboardu
  • walizek
  • paczek

Wobec tego warto wskazać, że bagażniki samochodowe w rzeczywistości mają uniwersalne zastosowanie i mogą być one wykorzystane do przewożenia różnych typów przedmiotów – nie tylko na wakacje, ale również w trakcie remontu czy przeprowadzki.

Bagażnik na rodzinny wyjazd – co wybrać?

Wszystko będzie zależało od tego, jaki ma być charakter rodzinnego urlopu, co pozwoli na dobranie odpowiedniego rodzaju bagażnika.

Na wyjazdy skoncentrowane na sportowych aktywnościach można wybrać konkretny typ bagażnika, na przykład bagażnik rowerowy albo bagażnik na narty i snowboard. Takie bagażniki montuje się na belkach i można je wymieniać zależnie od rodzaju przewożonych przedmiotów.

Z kolei na wyjazdy, podczas których planuje się wypoczynek czy zwiedzanie, warto pomyśleć o boksie dachowym. Box na dach jest rodzajem osłoniętego bagażnika, który dobrze nadaje się do przechowywania różnego rodzaju przedmiotów, zapewniając im skuteczną ochronę. Dzięki temu ma on również uniwersalne zastosowanie.

Markowe bagażniki dachowe Katowice – https://auto-carrier.pl/wypozyczalnia-bagaznikow/katowice/ z dostępnymi modelami można zapoznać się w sklepach oraz na stronach internetowych producentów i sprzedawców.

Bagażniki samochodowe – wypożyczyć czy kupić?

Bagażnik na samochód może być zarówno wypożyczony, jak i kupiony na własność. Na jaką opcję warto się zdecydować?

Wynajem bagażnika będzie najbardziej opłacalną opcją wtedy, gdy nie planuje się regularnych wyjazdów. To też popularna opcja wśród osób, które nie mają miejsca do przechowywania bagażnika. Cena wynajmu bagażnika na dzień to kilkadziesiąt złotych.

Z kolei bagażnik kupiony na własność sprawdzi się wtedy, gdy planujemy często używać go podczas rodzinnych wyjazdów, dlatego też będzie to najbardziej opłacalna opcja. Koszt zakupu wynosi od kilkuset do ponad tysiąca złotych zależnie od wybranego typu bagażnika.

Dodaj komentarz