Auto długo jest w ogłoszeniu – warto?

Szukając konkretnego modelu samochodu często pewnie poświęcasz trochę czasu na przeglądanie ogłoszeń. I zapewne widujesz auta, które od dłuższego czasu pojawiają się w ofertach i jakoś nie mogą  znaleźć amatora. Czy warto interesować się takimi egzemplarzami?

TAK!

I w zasadzie na tym moglibyśmy zakończyć ten artykuł. Bo prawda jest taka, że dziś sprzedać samochód używany w Polsce jest niezwykle ciężko. Sam fakt, że konkretny pojazd długo oczekuje na nowego właściciela wcale nie musi oznaczać, że jest on niewartym uwagi „szrotem”. Wręcz przeciwnie! 

Tylko dlaczego tak się może dziać?

Właściciel nie chce opuścić ceny

Większość naszych rodaków rozpoczyna rozmowę o aucie używanym od negocjacji ceny. Kochamy negocjować i kupować coś taniej. Tyle tylko, że jest całkiem sporo aut, których właściciele po prostu tej ceny obniżyć nie chcą. A dla wielu potencjalnych kupujących jest to czynnik decydujący o rezygnacji z transakcji.

Auto ma brzydkie zdjęcia

Prozaiczny powód? Cóż, pamiętajmy o tym, że większość ogłoszeń publikowanych przez osoby zawodowo zajmujące się sprzedażą samochodów zawiera zdjęcia lepsze niż w prospektach producenta. Owszem, te auta w rzeczywistości tak nie wyglądają, ale „mistrzowie Photoshopa” robią wszystko, aby zdjęcia sprawiały takie wrażenie.

I co ma zrobić przeciętny Kowalski, który ma do dyspozycji tylko smartfona, a Photoshopa obsłużyć nie potrafi? No cóż, wielu potencjalnych klientów ominie jego ogłoszenie tylko z powodu kiepskich fotografii. A przecież to nie zdjęcia decydują o tym, czy samochód będzie dobrym wyborem czy też nie, prawda?

Niepopularny model

Niektóre auta po prostu nie cieszą się zbyt dużą popularnością w naszym kraju. Tobie może wydawać się to dziwne, bo przecież chcesz kupić taki samochód…ale spróbuj sprzedać starsze francuskie auto. Albo niektóre modele z Japonii. Nie jest łatwo!

Jest też druga strona medalu. Dosyć długo „wiszą” w ogłoszeniach auta, które były popularne kilka lat temu, a teraz moda na nie przeminęła. Przykłady takich pojazdów można by dosłownie mnożyć. 

Dodaj komentarz