Aparaty bezlusterkowe Nikon – nowoczesne i ergonomiczne

Aparaty bezlusterkowe – początki były trudne, stawiano je raczej na równi z amatorskimi kompaktami, nie dając szans w porównaniu z ”prawdziwymi” lustrzankami. Czas pokazał, że niewielkie bezlusterkowce radzą sobie świetnie i coraz częściej sięgają po nie profesjonaliści w dziedzinie fotografowania.

Aparaty bezlusterkowe należą do sprzętów cyfrowych i zgodnie z nazwą nie mają w swojej konstrukcji lustra charakterystycznego dla klasycznych lustrzanek. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych ekranów LCD i funkcji live view zapewniają podgląd obrazu „na żywo” i zapis kadru widzianego przez obiektyw.

Dlaczego warto wybrać aparat bezlusterkowy?

Poza bardzo praktycznym aspektem, jakim jest podgląd obrazu i ewentualna korekta dla uzyskania wymarzonych ujęć, aparat bezlusterkowy ma jeszcze wiele innych zalet. Wspomniana funkcja live view działa bardzo płynnie, dlatego właśnie bezlusterkowcem nakręcimy świetne ujęcia i zatrzymamy idealne kadry. Warto również docenić matryce zastosowane w nowoczesnych aparatach – określenie pełnoklatkowy bezlusterkowiec nie jest absolutnie na wyrost. W tym niewielkich gabarytowo aparatach mamy matryce, które do tej pory były zarezerwowane dla lustrzanek. Na plus zalicza się także stabilizacja matrycy.

Użytkownicy aparatów bezlusterkowych chwalą sobie mniejsze gabaryty, dzięki którym sprzęt jest lżejszy, poręczny. Do zalet zaliczmy też cichszą pracę, która będzie atutem np. przy fotografowaniu śpiących maluchów.

Nowoczesny bezlusterkowiec to także świetny wybór dla pasjonatów filmowania – na uwagę zasługuje m.in. precyzyjny autofocus, doskonała jakość obrazu, szeroki zakres funkcji i kompatybilność ułatwiająca postprodukcję.

aparat nikon

Nikon – aparaty bezlusterkowe mają przyszłość

O tym, że pełnoklatkowe bezlusterkowce to godny konkurent profesjonalnych lustrzanek, świadczy chociażby fakt, że stanowią naprawdę mocny punkt oferty najlepszych producentów. Doskonałym przykładem jest marka Nikon. Aparaty bezlusterkowe Nikon Z to wybór wielu profesjonalistów i ekspertów w dziedzinie fotografowania. Kompleksową wiedzę na temat zastosowanych technologii i niemalże nieograniczonych możliwości w rejestrowaniu obrazów, znajdziemy tutaj. Warto jednak poznać najistotniejsze i przydatne argumenty przemawiające za wyborem pełnoklatkowego bezlusterkowca z logo Nikon:

  • duża średnica mocowania Z i obiektywy NIKOR Z otwierają możliwości na tworzenie wysokiej jakości zdjęć i filmów
  • możliwość używania dodatkowych akcesoriów i obiektywów
  • duża średnica mocowania Z pozwala na zastosowanie najlepszych obiektywów, lepsze wykorzystanie światła i większy przesył danych między obiektywem a aparatem
  • niewielka odległość kołnierza mocowania od matrycy (16 mm) sprawia, że aparaty są mniejsze, lżejsze
  • nowoczesny wizjer elektroniczny zapewnia wysokiej jakości podgląd obrazu, naturalne odwzorowanie kolorów i płynne śledzenie ruchu
  • procesor przetwarzania obrazu EXPEED to gwarancja najlepszej jakości zdjęć nawet przy słabym świetle
  • stabilizacja obrazu dzięki wbudowanej funkcji redukcji drgań
  • aparat bezlusterkowy Nikon to także pełnoklatkowe filmy 4K UHD przy zastosowaniu różnych obiektywów NIKOR
  • bezlusterkowce są kompatybilne z lampami błyskowymi, pilotami, przekaźnikami bezprzewodowymi, zewnętrznymi mikrofonami itp.
  • system Picture Control ułatwia obsługę bezlusterkowca dzięki wielu gotowym ustawieniom, można także zastosować własne, niestandardowe ustawienia – adekwatne do kadrowanych ujęć.

Warto także docenić, że relatywnie mniejsze aparaty bezlusterkowe Nikon nadal są wyjątkowo mocne i trwałe – zastosowano w nich stop magnezu znany z lustrzanek D850 i D5.

Dodaj komentarz