Akademik Poczdam – co warto wiedzieć?

Wybierasz się na studia do Poczdamu? Świetny wybór! Czeka Cię niesamowita przygoda! To miasto, które oferuje podobne rozrywki co położony w pobliżu Berlin, a jednocześnie jest o wiele od niego tańszy. A co jak co, ale dla studenckiej kieszeni każde euro ma znaczenie. Jednym z największych wydatków jest oczywiście zakwaterowanie.

Jaki akademik w Poczdamie?

Jednym z najpopularniejszych akademików w tym niemieckim mieście są apartamenty Basecamp. Położone są w nowoczesnych oraz designersko zaprojektowanych budynkach. Świetny wygląd to jednak nie wszystko. Bo oprócz tego świetnego wyglądu akademiki w Poczdamie są również niezwykle funkcjonalne. 

Jakie funkcjonalności ma każdy pokój? Akademiki w Poczdamie mają wszystkie wygody, które są niezbędne do komfortowego życia. Jeżeli słowo “akademik” kojarzy Ci się przede wszystkim z mało interesującymi pomieszczeniami, gdzie brakuje komfortu, to szybko zmienisz zdanie odwiedzając to miejsce w niemieckim mieście.

Nazwa “apartamenty” nie jest tu bynajmniej na wyrost. 

miasto poczdam

Akademik w Poczdamie – co oferuje? 

Przede wszystkim – każdy pokój w tym budynku ma na wyposażeniu prywatną łazienkę. Biorąc pod uwagę fakt, jak denerwujące potrafią być kolejki do łazienek w polskich domach studenckich szybko docenisz ten fakt. 

Kolejna z wygód to kuchnia. Każdy pokój ma swój własny aneks, dzięki czemu nie musisz się już martwić o dostępność miejsca, w którym zrobisz coś do jedzenia. Czyż to nie wspaniałe?

Akademiki w Poczdamie są wyposażone podobnie jak prywatne mieszkania. Jednak w porównaniu z nimi mają szereg zalet, które trudno przecenić.

Przede wszystkim, mieszkając w akademiku masz pełny dostęp do tego, co tylko studentowi jest do szczęścia potrzebne. Pokoje do nauki, ale w razie czego także imprezy. Bliskość bibliotek i miejsc, w których miło spędzisz czas po nauce. Dodatkowo – wszyscy na miejscu, mnóstwo znajomych z całego świata. Czego chcieć więcej?

A dodatkowo, pamiętaj o tym, że mieszkanie w akademiku jest też znacznie tańsze. Generalnie za kwotę którą wydasz na pokój w takim domu studenckim trudno byłoby znaleźć pokój do wynajęcia w zwykłym mieszkaniu.

akademik ośrodek

Ile to kosztuje?

Cena wynajmu pokoju we wspomnianym miejscu rozpoczyna się już od 540 euro miesięcznie. W takiej kwocie otrzymujesz pokój, który jest w pełni umeblowany. Nie ma tu żadnych dodatkowych opłat, jak choćby przy wynajmie mieszkania. Nie musisz płacić za media czy internet, bo wszystko jest w cenie!

Dodaj komentarz