Przez wiele lat klimatyzatory wydawały się być urządzeniami, które zarezerwowane są wyłącznie dla najbogatszych. Niezwykle wysokie ceny sprawiały, że na montaż urządzeń chłodzących i regulujących temperaturę w domu decydowali się wyłącznie najbogatsi. Na szczęście, w ostatnim czasie ceny spadły w dosyć istotny i wyraźny sposób, więc na taki dodatek pozwolić sobie może praktycznie każdy. Zobacz, ile kosztowałyby klimatyzatory do Twojego domu!
Czy w ogóle warto? Więcej na temat zalet przeczytasz choćby na stronie jednego z czołowych światowych producentów tego rodzaju urządzeń – firmy LG. Podajemy odnośnik: http://www.lg.com/pl/klimatyzatory-multi-split. Warto przy tym pamiętać, że klimatyzatory mają także szereg innych atutów, które nie sposób przecenić.
Czyste powietrze przez cały rok
Dla większości osób klimatyzatory są urządzeniami, które zapewniają jedynie miły powiew świeżości latem. Tymczasem, warto pamiętać o tym, że montaż klimatyzatorów to korzyści dla domowników przez cały rok. Przede wszystkim, te urządzenia pozwalają na szybką i skuteczną wymianę powietrza wewnątrz pomieszczeń, niezależnie od temperatury zewnętrznej. Zamontowanie klimatyzatora eliminuje ryzyko powstawania przeciągów czy dostawania się do wnętrza zabrudzeń i zanieczyszczeń powietrza.
Ile kosztują klimatyzatory?
Odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa – wszystko bowiem zależy od tego, jakie urządzenie wybierzemy. Całkowicie podstawowe propozycje (tak zwane klimatyzery) to wydatek około 500 złotych. Tego typu rozwiązań nie możemy jednak zbytnio polecić. Warto bowiem pamiętać o tym, że ich działanie opiera się o stale uzupełniany poziom kostek lodu lub wody. Z tego powodu, w pomieszczeniach bardzo wzrasta wilgoć. W rezultacie, zamiast skutecznie chłodzić, znacznie pogarszają one komfort termiczny.
Zupełnie innym rozwiązaniem będzie zakup klimatyzatora w bardziej zaawansowanym wariancie – na przykład, typu multisplit. Tego rodzaju klimatyzatory zapewniają moc na poziomie co najmniej kilku kW, więc efektywność pracy jest zupełnie inna. Szybkie ochłodzenie pomieszczenia (ewentualnie także podwyższenie jego temperatury), wyjątkowo cicha praca i niesamowita wydajność urządzenia, a co za tym idzie, znaczna oszczędność energii. Oto dlaczego warto postawić na tego rodzaju rozwiązania.