Instalacja LPG w samochodzie to inwestycja, która w ujęciu długoterminowym daje wiele korzyści. Przede wszystkim, możemy tankować auto mniej więcej dwa razy taniej niż kierowcy posiadający samochody na benzynę czy olej napędowy. Nie bez znaczenia jest również fakt, że instalacja jest przyjazna dla środowiska.
Autogaz to rozwiązanie, na które decydują się właściciele aut, którzy korzystają z nich bardzo intensywnie. Im więcej przejeżdżamy w skali miesiąca czy roku, tym większe oszczędności uzyskamy dzięki zamianie innych rodzajów paliwa na gaz.
Jak działa instalacja LPG?
Instalacje LPG nie są nowym rozwiązaniem, z powodzeniem są stosowane od kilkudziesięciu lat. W tym czasie jednak mocno ewoluowały, doczekaliśmy się bowiem kilku generacji systemów LPG, z których każdy kolejny jest bardziej nowoczesny i wydajny niż poprzedni. W dwóch pierwszych instalacjach ważnym elementem systemu był mieszalnik, który mieszał paliwo gazowe z powietrzem zasysanym przez silnik, a potem dostarczał je do jednostki paliwowej. W nowszych generacjach mamy już wielopunktowe dawkowanie paliwa i sekwencyjny wtrysk gazu do każdego cylindra. Wszystkimi etapami podawania gazu zawiaduje elektroniczny sterownik, który umożliwia precyzyjne dawkowanie, a co za tym idzie – bardziej wydajną pracę silnika.
Instalacja dopasowana do potrzeb
Jeśli interesuje Cię kwestia montaż LPG a bezpośredni wtrysk, warto szukać przede wszystkim rozwiązań, które będą dopasowane do Twojego auta. Inne systemy LPG montowane są w starych, kilkunastoletnich autach, a co innego sprawdza się w nowych modelach samochodów, które dosyć niedawno zjechały z linii produkcyjnej. Właściwy wybór systemu to jedno, kolejnym krokiem jest znalezienie wyspecjalizowanego warsztatu, mającego doświadczenie w instalacjach gazowych do aut. Warto wybierać najlepsze usługi na rynku, gdyż jedynie wtedy mamy pewność, że system będzie zamontowany solidnie i zapewni stuprocentowe bezpieczeństwo jego użytkowania.