W poszukiwaniu nowej pracy

Bezrobocie w naszym kraju regularnie spada, ale wciąż znalezienie ciekawego miejsca zatrudnienia potrafi zająć sporo czasu. Jeżeli i Ty rozważasz zmianę pracy, a z jakiegoś powodu ciągle nie możesz znaleźć niczego ciekawego, koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem. Zawarliśmy w nim kilka podpowiedzi na temat tego, jak właściwie zająć się poszukiwaniem nowego źródła dochodu.

Pierwsza zasada brzmi – pracy szukamy cały czas, a nie tylko wtedy, gdy rzeczywiście jej potrzebujemy. O co tu chodzi? Cóż, pamiętaj o tym, że monitorując rynek pracy zyskujesz bezcenne informacje. Nie tylko poznasz obowiązujące wymagania, ale także przeciętne stawki, jakie możesz otrzymać pracując na danym stanowisku. Bo o ile 5 pracodawców nie poda swoich możliwości finansowych, o tyle kolejnych 5 z chęcią opisze je już w ogłoszeniu!

NETWORKING

Czyli nowoczesne określenie pracy „po znajomości”. O ile jednak praca dzięki znajomościom jest raczej pejoratywnym zwrotem, o tyle networking to już jak najbardziej pozytywne zjawisko. O co tu chodzi? Przede wszystkim o zdobywanie kontaktów. Nie wahaj się zwrócić do poprzednich pracodawców czy kolegów z pracy. Często współpraca z nimi może pomóc Ci w znalezieniu nowego zatrudnienia!

SZUKAJ WSZĘDZIE

To wcale nie jest przesada! Jeżeli chcesz znaleźć nową pracę, musisz szukać jej dosłownie wszędzie. Obok najbardziej znanych portali internetowych z ogłoszeniami o pracę, odwiedzaj także te mniejsze. Nie zapominaj, że publikacja ofert na największych portalach to często ogromne koszty, więc pracodawcy szukają alternatyw.

Czy ogłoszenie o pracę na portalu społecznościowym jest cokolwiek warte? Tak! W coraz większej ilości branż stały się one już standardem. I dotyczy to nie tylko pracy w gastronomii czy też prostych, fizycznych prac. Cała branża IT czy marketingu tak naprawdę rekrutuje się za pomocą sieci społecznościowych i znalezione tam ogłoszenie nie jest czymś, czego należałoby się obawiać.

Zatem – pracy szukamy przez cały czas i wszędzie. Czy warto chodzić na rozmowy, nawet jeżeli nie chcesz akurat w tej chwili zmienić miejsca pracy? Naszym zdaniem tak. Pozwoli Ci to nabyć doświadczenia.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.